Kategorie
Uncategorized

Outfity w kolorach ziemi

Kolory ziemi ostatnio stały się popularnym nurtem w trendzie slow life. Słyszymy często te określenia i zastanawiamy się o co chodzi z tymi kolorami ziemi, czym one się charakteryzują? Ubrania w kolorach ziemi nigdy nie wyjdą z mody i zawsze się ze sobą komponują. Są to odcienie przywołujące na myśl barwy otaczającej Nas przestrzeni. Ciepłe brązy nawiązują do drzew, zgniłe zielenie przywodzą nam na myśl liście i mech a szarości kojarzą nam się z obłokami w jesienne dni. Jednym słowem kolory ziemi są to w głównej mierze stonowane kolory, wśród których dominują odcienie zieleni, brązu, szarości, khaki bordo czy beżu. Kolory te świetnie sprawdzają się w stylizacjach total look. Odcienie te kojarzą się zazwyczaj z jesiennymi porami lub wczesną zimą, jednak od zeszłego roku idealnie wpisują się też w trendy letnie, podkreślają naszą opaleniznę i dodają ponadczasowej klasyki i charakteru.
Dziś chciałabym się skupić na dwóch podstawowych kolorach z tej palety, a są nimi brązy i szarości oraz wspólnie zastanowimy się ,czy może zestawić ze sobą te dwa typy kolorów. Szarość jeszcze do niedawna kojarzona była z nudną biurową rzeczywistością, jednak należy zwrócić uwagę, że szary kolor to kolor podstawowy i dodatkowo jest idealnym tłem dla innych kolorów, a dodatkowo niczym magnes przyciąga wzrok miłośników mody. Pamiętać należy jednak, że nie każdy odcień szarości do nas pasuje. W dzisiejszych czasach szarość to najchętniej wybierany kolor zarówno przez kobiety jak i mężczyzn i jest jednym z kolorów, który niezmiennie od lat podbija wybiegi, a przecież przez większość osób uznawany jest za kolor łatwy i najbardziej uniwersalny. Więc co takiego w sobie ma ten kolor, że ma tyle samo przeciwników co zwolenników? Na czym polega jego fenomen? Co sprawia , że jest to kolor po który mimo wszystko, większość osób po niego sięga? Tak, odcienie szarości są uznawane za najbezpieczniejsze kolory i przykleiła się do nich latka kolorów nudnych i zachowawczych, jednak często zapominamy o tym, że szarość szarości nie jest równa a odcieni tego koloru jest całkiem sporo. Podstawową klasyfikacją każdego koloru, jest rozgraniczenie danego koloru na jego ciepły jak i chłodny odcień. W ten sam sposób możemy sklasyfikować odcienie szarości. Ciepłym odcieniem szarości nazywamy szarość z domieszka złotego lub brązu, jest to interesujące połączenie przywołujące na myśl barwy ziemi. Chłodnym odcieniem nazywamy natomiast szarość delikatnie zabarwioną błękitnymi lub fioletowymi odcieniami, które to nadają chłodnego powiewu ,a przede wszystkim idealnie wyglądają na zwiewnych, lekkich materiałach, dlatego jest to idealny odcień na na wieczorne eleganckie wyjścia.
Jednym z najbardziej znanych odmian koloru szarego jest grafit, który ze względu na swój odcień porównywamy jest do jednego z najbardziej znanego węgla. Kolor grafitowy, to idealna alternatywa dla koloru czarnego, który nigdy nie wychodzi z mody. Grafit ze względu na swój głęboki odcień warto zestawiać z kolorami chłodnymi jak jasna szarość lub połączyć go z brązem w odcieniu ciepłego cynamonu czy camelu. Do odcieni szarości zaliczanych jest również antracyt, jak sama nazwa wskazuje jest to szlachetny kolor, który pochodzi od węgla szlachetnego. Jest to kolor mniej nasycony od grafitu i delikatnie cieplejszy. Antracytową szarość idealnie będzie łączył duet z wyrazistym brązem czy złotym jego odcieniem można też postawić na monochromatyczne połączenie z innym odcieniem szarości. Platynowy, siwy czy stalowy to zimne odcienie szarości, charakteryzujące się jasną wręcz chłodną barwą, delikatnie wpadającą w srebro czy biel. Odcienie te idealnie zestawiają się z ciemną czekoladą lub zielenią. Pasują osobom o ciemnej karnacji, która podkreśla doskonałość tego odcieniu. Pamiętać należy jednak, że najpiękniejszych i najlepszym odcieniem ziemnej szarości w wydaniu koktajlowym lub wieczorowym jest po prostu srebro.
Brąz to kolor ziemi, drzewa a drewno nawiązuje do wszystkiego co dała Nam natura. jest jednym z ciepłych kolorów na palecie i od razu przywołuje na myśl naturalne barwy związane z przyrodą. Jest to bardzo klasyczna paleta barw począwszy od klasycznego czekoladowego koloru po jasny beż wpadający w ceru. W trendach mocno zaznaczył tez swoją obecność kolor camelowy, do którego możemy zaliczyć takie odcienie jak cynamonowy, karmel czy tofi. Brązy są to odcienie ciepłe, które wprowadzają do naszych stylizacji delikatność i spokój oraz nadają charakter całości. Brąz to nie tylko camel czy ciemna czekolada, to również odcienie zbliżone do kolorów ziemi czyli ceglasty czy rdzawy brąz. Brązowy kolor tworzy piękny ciepły odcień po zmieszaniu go z zielenią, musztardą czy żółcią. Kolory te są ciepłe i z roku na rok wdzierają się coraz częściej do naszych stylizacji i osadzają się w klasyczne na równi z granatem czy czernią. Zarówno kolory brązu jak i szarości można ze sobą łączyć na zasadzie kontrastu koloru, jednak bardzo ładnym połączeniem będzie również zestawienie dwóch tych kolorów na zasadzie wyróżnienia jednego z nich jako koloru ciepłego czyli dominującego z odcieniem chłodnym drugiego z nich. Cynamonowe czy miedziane płaszcze będą pięknie wyglądały z grafitowymi garniturami lub sukienkami, a stawiając na gołębi kolor szarości pięknie skomponuje się z ciemną czekoladą. Zestawienie popielatego garnituru z beżowym płaszczem to już klasyka, która odzwierciedla twoją świadomość obowiązujących w modzie trendów. Zestawienie brązu i szarości idealnie wpisują się nie tylko w zasady obowiązujących w niektórych miejscach zasad dress code ale również jest pięknym połączaniem na koktajlowe wyjścia. Jeśli do tej pory bałeś się łączyć ze sobą te dwa odcienie, to mam nadzieję, że już nic nie stoi na przeszkodzie byś szybko zmienił zdanie. Pamiętaj tylko dobierz odpowiedni odcień tych kolorów do swojej karnacji, czy koloru włosów, a już zawsze wychodząc z domu, będziesz zachwycać każdego miłośnika mody.